Třetí trasa pro konektivitu přivedena do Chýně!

Napsal/a RadekŽádné komentáře

V průběhu pátku 6.9.2013 byla dokončena instalace a zprovoznění třetí trasy pro Internetovou konektivitu přivedené do Chýně. Aktuální rychlost přípojky je 200Mbit/s. Spoj je realizován profesionálním spojem směr Praha a dále optickým vláknem přímo do internetu. UNHfree.net má tedy nyní celkem 3 nezávislé trasy pro konektivitu:

Trasa Unhošť: 800 Mbps
Trasa Chyňava: 200 Mbps
Trasa Chýně: 200 MBps

Pro nás pro všechny to znamená další redundanci linek do internetu – pokud jedna z linek vypadne zbývají dvě mají dostatečnou kapacitou pro celé naše sdružení.

A co to znamená pro naše členy připojené v Chýni? Provoz do internetu jde mnohem kratší cestou, na které je zároveň méně zařízení a je tedy potenciálně spolehlivější. Kratší cesta se samozřejmě projevila na snížení již tak nízké latence směr internet – například server seznam.cz je nyní z Chýně dostupný pod 2milisekundy.

Zároveň byla celá optická síť v řadových domech v ul. U Dráhy přepojena na nový výkonnější router „rail“. I tato změna byla provedena s ohledem na další zrychlování optických přípojek UNHfree.net v této lokalitě. Poslední velkou změnou je umístění třetího DNS serveru UNHfree.netu přímo v Chýni. To kromě zrychlení jmenných překladů zajišťuje, že přerušení původního spoje směr Unhošť nijak neomezí funkci internetového připojení pro Chýni.

Co dodat? Instalovaný nový spoj má maximální kapacitu 400Mbit/s, tedy dvojnásobek aktuální konfigurace (200Mbit/s). V okamžiku kdy dojde k tomu, že aktuální provoz z Chýně začne ve špičce překračovat cca 170Mbit/s, budeme moci jeho kapacitu pouhou rekonfigurací navýšit na plnou rychlost. Doufáme, že se naši členové v Chýni pořádně ukáží a novou linku „vysosají“ co nejdříve, ať už Vás brzy můžeme informovat o tom, že Chýně má 400Mbit/s připojení. 😀

Novinky

Napište komentář