Zvyšujeme rychlost – 88Mb/s !

Napsal/a Marek5 komentářů

S platností od 10.4.2014 byla všem členům připojeným prostřednitvím kabelových rozvodů zvýšena rychlost připojení až na 88Mb/s.  Členům připojeným bezdrátovými přípojkami v pásmu 5Ghz je rychlost postupně navyšována na 18-28Mb/s. Konečná rychlost připojení již závisí pouze na prvcích ( router, PC, Tablet… ), které tvoří Vaši domácí síť.

Novinky

5 komentářů to “Zvyšujeme rychlost – 88Mb/s !”

 1. radko napsal:

  Tak existuje nějaký harmonogram, nebo seznam přípojných míst s uvedenými max. prostupností. Já jsem připojen na buck 5GHz ze vzdálenosti cca 30m ale měřák mi ukazuce cca 12 Mbit.
  Díky za info Maro.

  1. killom napsal:

   Tak to jsi v pohodě já tam mám celých 5-6 Mbit 😀

 2. killom napsal:

  Kdypak bych mohl očekávat takovouto změnu na Buildingu? 😀 Nebo existuje nějaký harmonogram aspoň přibližný?

  1. litin napsal:

   Při celkovém počtu cca 80 přípojných bodů harmonogram na celou síť nemáme. I kdybychom ho udělali tak ho nebude možné dodržet. Postup se připravuje vždy na cca měsíc. O tom které body se na program zařadí rozhoduje více faktorů – počet připojených členů na bodu, to zda je v místě dostatečná konektivita nebo se bude muset nahradit i linka na přípojný bod, a také počet členských zařízení která podporují standard s možnou vyšší rychlostí. Členy následně o proběhlém upgradu informujeme sms. Pokud máte dojem, že jsme na Váš bod zapomněli, je nejjednodušší stavit se na radě a probrat to osobně. 🙂

Napište komentář