Jsme tu pro vás už 15 let!

Napsal/a ChlebikKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Jsme tu pro vás už 15 let!

Před 15 lety svět vypadal trochu jinak. Když pomineme nostalgický fakt, že nebe bylo modřejší a tráva zelenější, byly i věci, které nás tenkrát docela štvaly. Třeba to, že i v době, kdy za hranicemi, se pomalu stávalo z internetu standartní masové medium, u nás to, především díky víceméně monopolní situaci v poskytování internetu, byla záležitost pro hrstku vyvolených, kterým nevadilo měsíčně vyhodit z kapsy podstatnou část měsíčního rozpočtu.

Kdo to nezažil, neuvěří. Ryhlosti kolem 56 kb/s byly teoretickou avšak v reálu nedosažitelnou Mekkou. A tak nám nezbývalo než závidět sousedům na západ od našich hranic a hledat cestu, jak z toho ven. A ta se objevila s rozvojem bezdrátového wifi připojení. Občanská sdružení zprostředkovávající svým členům wifi intenetové připojení se v české kotlině začala počátkem minulé dekády objevovat jako houby po dešti a velmi podstatnou měrou tak pomohly šířit internet mezi laickou veřejnost. A v téhle nadšené objevitelské éře vzniklo i naše/vaše UHNfree.net. Zpočátku jako součást kladenského Klfree, ale od roku 2004 jsme se stali samostatným subjektem s cílem umožnit našim členům v Unhošti a přilehlých obcích kvalitní a rychlé připojení k internetu, které nezruinuje peněženku. Když ohlédnu zpět, obdivuji partu nadšenců, která v podstatě na koleně, vybudovala síť, zásobující dnes daty více jak 3 tisíce členů.
Začínali jsme jako komunita pár nadšenců. Pár už nás dávno není. Ale rádi bychom zůstali komunitou. Protože cílem UNHFree už dávno není pouze umožnit svým členům přístup k síti. Ačkoli kvalitní připojení je stále naší prioritou, stále více podporujeme či sami pořádáme kulturní a společenské akce. Ať už se jedná o festivaly, výstavy, koncerty, divadlo…  V nadcházející době se navíc chceme zaměřit i na pomoc se vzděláváním, ať už formou besed na vybrané téma nebo podporou výuky počítačové gramotnosti pro děti či seniory.   Věřím, že se na některé z podobných vzdělávacích či kulturních akcí potkáme.
A co třeba začít hned pořádným fesťákem? UNHFree letos slaví 15 let a to už je věk na pořádný mejdan. Spolupořádáme tedy se Společností pro podporu lidí s mentálním postižením open air festival UNHOŠŤ FREE FEST. A že to bude akce opravdu nevšední, pochopíte, jen co zjistíte jména účinkujících. Více o akci najdete ve zvláštním článku popřípadě na Facebooku. Mimochodem Facebook… Ještě neodebíráte naše příspěvky? Zkuste to. Nejen, že zde naleznete ty nejaktuálnější informace o rozšiřování sítě, technických výpadcích, ale i nových službách či akcích, které pro naše členy pořádáme nebo je podporujeme. Protože v Unhošti, stejně jako v Braškově, Červeném Újezdu, Kyšicích, na Valdeku i jinde v okolí to prostě žije.
Co říct závěrem? Děkujeme že jste s námi už patnáct let a do těch dalších patnácti si popřejme kvalitní připojení a spoustu zábavy 😀
A těším se naviděnou na unhošťském fesťáku nebo na jiné akci. 🙂

David Mach a kolektiv UNHfree.net

Jak šel čas…
Novinky