Telefon (VOIP)

Co je VOIP?

VOIP je hlasová telefonní služba realizovaná po internetovém přenosovém protokolu. Je tedy trvale k dispozici všude tam, kde je možnost připojení k Internetu. Protože je navíc toto připojení zcela nezávislé na klasické telefonní síti Telefonicy O2, jsou výhody zřejmé, protože „pevnou“ telefonní linku VOIP lze jednoduše zřídit i tam, kde dráty Telecomu nikdy nevedly, případně nejsou využívány vzhledem k nevýhodné cenové politice Telefonicy O2. Telefonní linka VOIP se přitom chová z hlediska užívání stejně jako klasický telefon, na nějž jme byli dosud zvyklí. Stejně tak, pokud si službu VOIP odzkoušíte (zdarma) a rozhodnete se ji využívat můžete svoji pevnou linku zrušit a ušetřit tak několik set korun měsíčně za zbytečný paušální poplatek.

Proč VOIP?

Hlavním důvodem pro využití telefonie po internetovém protokolu je jednoznačně cena, za níž je možné tuto službu využívat. Stručně řečeno – neplatíte žádný paušální poplatek – zaplatíte pouze to, co skutečně provoláte, a to za ceny výhodnější než v síti Telefonicy O2.

Jak jsme schopni toho dosáhnout? Aby byla cena opravdu minimální, má naše sdružení vlastní technické zařízení, které je nutné pro provozování této služby a nakupuje pro své členy hlasové služby VOIP stejným způsobem, jako nakupujeme konektivitu do Internetu – v rámci členství UNHfree.netu v organizaci NFX (www.nfx.cz), tedy za velkoobchodní ceny, které pro členy našeho sdružení nejsou (z principu neziskovosti) již dále nijak navyšovány.

Abychom se na celou problematiku VOIP podívali konkrétněji, je nejlepší prohlédnout si následující tabulku srovnávající ceny volání z klasické pevné linky či z mobilu a ceny za volání prostřednictvím linky VOIP.

UNHfree.net O2 Standard
Volání v ČR – pevná linka (špička) 0,48 Kč/min 1,58 Kč/min
Volání v ČR – pevná linka (mimo špičku) 0,29 Kč/min 0,75 Kč/min
Volání do mobilních sítí 2,2 Kč/min 6,5 Kč/min

 Veškeré detaily o fungování VOIP telefonie Vám sdělíme na našich pravidelných informačních schůzkách nebo e-mailem na podpora@unhfree.net!

Napište komentář