Bezdrátové připojení

Bezdrátové – 5 GHz

V naší síti jde momentálně o nejpoužívanější způsob bezdrátového připojení podle standardu 802.11n nebo 802.11ac vysílající v pásmu 5 GHz. Oproti starší 2,4 GHz technologii je tento typ připojení stabilnější a lze jej použít na delší vzdálenosti. Tento typ připojení umožňujeme na drtivé většině našich bodů.

Instalace je provedena umístěním bezdrátové antény a access pointu (nejčastěji zařízení Powerbeam a Litebeam) na střechu domu s přímou viditelností na náš přípojný bod. Od antény je poté sveden kabel přímo do počítače nebo routeru.

Rychlost této technologie dostahuje reálně 30-70 Mbps.

Bezdrátové – 2,4 GHz

Jedná se o nejpoužívanější a zároveň nejstarší bezdrátovou technologii standardu802.11b vysílající v pásmu 2,4 GHz. Používá se především pro domácí WiFi sítě nebo HotSpoty. V síti UNHfree.net ji používáme pro připojení členů pouze v obtížne dostupných lokalitách (chatové oblasti, zalesněné prostory) a všem starším členům doporučujeme přechod na technologii 5 GHz.

Instalace je provedena umístěním bezdrátové antény a access pointu (nejčastěji zařízení Nanostation) na střechu domu s přímou viditelností na náš přípojný bod. Od antény je poté sveden kabel přímo do počítače nebo routeru.

Rychlost této technologie dostahuje reálně max 4 Mbps.