Spolek UNHfree.net

Vážení členové a zájemci o připojení do komunitní sítě UNHfree.net,

náš spolek byl založen s myšlenkou vybudování vysokorychlostní komunitní sítě v co nejvyšší kvalitě za co nejnižší cenu, což se nám již  více než deset let úspěšně daří. Vznik sítě UNHfree.net se datuje v květnu 2003. Oficiální vznik spolku UNHfree.net je datován k 12.1.2004, kdy bylo tehdejší občanské sdružení registrováno u MV ČR.

Tuto skutečnost podporuje i fakt, že v současné době má spolek UNHfree.net celkem 2368 aktivních členů v 15 obcích (pro detaily viz sekce „Možnosti, kde jsme“), kterým poskytuje připojení do sítě pomocí bezdrátové technologie vysílající v pásmu 2,4 GHz a  5 GHz a dále pak pomocí technologie optických sítí.  V případě zájmu o jednotlivé technologie připojení, neváhejte navštívit sekci „Připojení k síti UNHfree.net“. Děkujeme Vám za vaši přízeň a doufáme, že nové www stránky Vám usnadní přístup ke všem informacích, které od občanského sdružení očekáváte. V případě Vašich dotazů, na něž zde nenaleznete odpověď, prosíme Vás neváhejte nás kontaktovat na rada@unhfree.net.

S přáním hezkého dne

                                       Rada UNHfree.net z.s.
Kdo jsme?

Marek Fučík, přezdívka: mara

Bydlím na Braškově a ve spolku UNHfree.net působím od roku 2005 a od roku 2007 jako člen Rady. V současné době studuji magisterské studium na vysoké škole v Praze se zaměřením na informatiku a ekonomii. Mezi mé koníčky patří převážně cestování na motocyklu, zimní radovánky, ale také aktivity ve sdružení. V souvislosti s mou činností ve sdružení jste mne mohli mnozí z Vás poznat v rámci informačních schůzek. Mezi mé další činnosti ve sdružení patří zejména plánovaní a realizace výstavby optických a mikrovlnných tras, komunikace s dodavateli a dalšími subjekty, příprava a zajišťování smluv a jiných dokumentů, ale také řešení problémů na všech zařízeních v síti. Pokud Vás zajímá cokoli o výstavbě, nebo použitých technologiích neváhejte se na mne obrátit na e-mail Rady (rada@unhfree.net).

Daniel Sedláček, přezdívka: sedlacekd

V našem spolku UNHfree.net aktivně působím od roku 2004, kdy jsem spolupracoval na budování přípojných bodů na Nouzově. Tam také, ač rodilý Pražan, posledních dvacet let v podstatě trvale bydlím. Po celou dobu se věnuji jak administrativně-organizační, tak i technické a provozní stránce chodu naší sítě a v současnosti jsem členem Rady sdružení. Elektronikou, sdělovací a informační technikou se zabývám již přes třicet let a tyto své zkušenosti při práci pro sdružení s výhodou využívám. Spektrum mých činností je ovšem mnohem širší a tak svůj čas dělím i mezi další pracovní i volnočasové aktivity. Zabývám se zejména renovací a opravami historických vozidel a montážemi elektronického zabezpečení domů, ale občas pracuji i na projektech z oblasti kultury a propagace. Pro odreagování pak rád zajdu do přírody, na jejíž ochraně se jinak i aktivně podílím. Obecně mám rád ve svém širokém okolí porozumění a spokojenost, k čemuž se snažím přispět i svou prací ve sdružení UNHfree.net. Vaše otázky, náměty či připomínky rád zodpovím na e-mailu Rady (rada@unhfree.net).

Martin Ottmar, přezdívka: kojot

Členem spolku UNHfree.net jsem od roku 2004, kdy jsem se podílel na připojení a následně i administraci Červeného Újezdu. Od původní práce technika a supportu členů jsem se dostal až k administraci routerů a vývoji systémů. Od roku 2007 jsem zvoleným členem Rady. V současné době jsem z časových důvodů spíše pasivnější prvek.Vaše případné dotazy prosím zasílejte na e-mail Rady (rada@unhfree.net).

Radek Průcha, přezdívka: spider

Pocházím z Unhoště, kde dosud bydlím. V spolku UNHfree.net působím již od jeho počátku a byl jsem jeho zakládajícím členem v roce 2004. Nějaký čas jsem působil v Radě sdružení, ale moje aktivita spíše směřovala ke správě systémů a podpoře členů, čemuž se věnuji doposud. Mezi mé hlavní činnosti patří správa webových stránek, uživatelských účtů, řešení požadavků členů a komunikace s nimi, administrativa nebo základní správa a detekce problémů na všech systémech občanského sdružení a poskytování podpory našim technikům. Zjednodušeně řečeno, vím o všem něco, a tak mohu provádět základní podporu a zastupitelnost. V civilním životě pracuji jako IT Specialist. Vaše nápady, dotazy a připomínky můžete zasílat na e-mail Rady (rada@unhfree.net).

Dominik Strnad, přezdívka: litin

Narodil jsem se v Kladně, ale od svých 13-ti let bydlím v Unhošti. V roce 2004 jsem byl zakládajícím členem občanského sdružení UNHfree.net a jeho zvoleným předsedou. V civilním životě jsem zaměstnancem společnosti Nokia Siemens Networks jako Solution Architect. Po většinu své profesní dráhy jsem pracoval v telekomunikacích, což mi umožňuje nabyté zkušenosti využívat v našem sdružení. Kromě koordinace činností sdružení, je mojí náplní práce zejména vývoj a správa sítě. Jsem architektem sítě jako takové a současně tvůrcem a správcem systémů, které v ní používáte – Stavu Účtu, mailových a webových serverů, systémů, které monitorují a spravují síť, ale i například automatické linky technické podpory. Kromě práce ve sdružení, mě můžete potkat na sportu, kterým si jinak sedavé činnosti kompenzuji. 😉 Jedním z dalších mých koníčků je pak letectví. Protože mi činnosti, které pro sdružení vykonávám, nedovolují být s Vámi, členy, v přímém kontaktu, rád uvítám Vaše nápady a připomínky na mailu Rady (rada@unhfree.net).

Tomáš Vít, přezdívka: tomas77

Pocházím z vesničky Peruc, která je bohatě protkaná historií, což dokládají i Staré pověsti české (viz pověst O Oldřichovi a Boženě). Po studiu výpočetní a sdělovací techniky v Praze jsem pracoval s různými technologiemi jako například časové systémy řízené DSC signálem, CCTV, zabezpezpečovací zařízení, výpočetní technikou a v telekomunikacích. Ve sdružení UNHfree.net jsem od října 2011 a mou hlavní náplní je technická podpora nových členů a to zejména proměření, instalace a technická podpora při jejich začlenění do sítě UNHfree.net. Dále se podílím na řešení technických potíží s připojením do sítě u stávajících členů. Volný čas, kromě rodiny a dětí, rád vyplním cestováním ať v autě nebo na motorce, modelařením, létáním …. Vaše případné dotazy prosím zasílejte na email Technické podpory (tech@unhfree.net).