Archiv

Pro kategorii Novinky

Beseda „Dobývání vesmíru“ s Janem Kolářem

Žádné komentáře

Víte, proč si ředitel České kosmické kanceláře myslí, že Unhošť je skutečné kosmonautické město? Toto a mnohé další jste se mohli dozvědět na besedě s Janem Kolářem, kterou v říjnu uspořádalo UNHfree.net. Pokud jste besedu zmeškali a přesto vás láká dobrodružství „Dobývání vesmíru“ přinášíme vám její zkrácený záznam.
https://www.youtube.com/watch?v=5zab-TZmQ84

Poděkování za Unošť free fest

Žádné komentáře

Druhý říjnový víkend jsme měli tu čest s Vámi oslavit patnáct let UNHFree.net hudebním festivalem Unhošť free fest s příhodným podtitulem „Na jedné lodi“. Věřím, že i vy jste si ho užili, tak jako my. Pokud byste si chtěli tu báječnou atmosféru připomenout odkazuji na naší fotogalerii na facebooku.
Sluší se ale říci, že Unhfree.net ačkoli byl hlavním partnerem téhle supr čupr akce nebyl jediným, kdo se podílel. Festival by nevznikl bez mnoha dalších organizátorů, pomocníků a podporovatelů. Všem patří ohromný dík. Proto dovolte, abychom využili této příležitosti a dodatečně jim takto poděkovali.
Mimo UNHfree.net se na festivalu více či méně spolupodíleli tyto oragnizace:
Město Unhošť, Centrum služeb slunce, Červený kříž Unhošť, Muzeum Unhošť, Středočeské vodárny, RONET s.r.o., KARTEX tiskárna, ADSUM, Letiště Praha.
Na jevišti jste mohli vidět tyto účinkující:
Eňo Ňůňo, TBC, Vladimíra Albrechta, Ivana Hlase, Comedy & Beat, Františka Konvalinku, Petra Jančaříka, Dilated, Kamila Střihavku & Leaders, ZUŠ Unhošť (díky i panu řediteli Andreji Morozovi za skvělý přístup k celé akci).
Speciální dík patří samozřejmě i týmu zvukařů, bez kterých by ti pod jevištěm jen stěží mohli slyšet ty na jevišti 🙂
Mimo organizací se na realizaci festivalového snu podílela i ohromná skupina jednotlivců. Tak teď jen na nikoho nezapomenout:
Ing. Iveta Koulová, Imrich Szabó, Blanka Dvořáková, Mgr. Jakub Dvořák, Alena Šulcová, Martin Štěpánek, Jiří Prokš, P. ThDr. Gabriel Rijad Mulamuhič, Iva Svatošová, Jan Vlasák, Daniel Sedláček, David Mach, Michal Pořízek, František Křivský, Antonín Mittelbach

A speciální dík zaslouží Marek Fučík, který nejen, že přípravě festivalu zasvětil několik měsíců svého života, ale především přišel vůbec s myšlenkou, něco takového udělat!

Takže naposledy – díky všem, kteří jste přidali ruku k dílu, ale i vám, kteří jste si prostě s námi ten den přišli užít. A třeba zase někdy na podobné akci ahoj!

Jsme tu pro vás už 15 let!

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jsme tu pro vás už 15 let!

Před 15 lety svět vypadal trochu jinak. Když pomineme nostalgický fakt, že nebe bylo modřejší a tráva zelenější, byly i věci, které nás tenkrát docela štvaly. Třeba to, že i v době, kdy za hranicemi, se pomalu stávalo z internetu standartní masové medium, u nás to, především díky víceméně monopolní situaci v poskytování internetu, byla záležitost pro hrstku vyvolených, kterým nevadilo měsíčně vyhodit z kapsy podstatnou část měsíčního rozpočtu.

Zobrazit celý článek »

Poděkování za Vandr 2019

Žádné komentáře

Kynologický klub Unhošť za spolupráce města Unhošť a spolku Zdravá Unhošť, opět po roce pořádal dne 25. 5. 2019, od 9.00 hod, “Vandr po mlýnech”, který byl letos rozšířen o nový naučně dovednostní okruh pro děti, o jarmark, bohaté občerstvení a o doprovodný program v areálu cvičiště, spolu s hudebním programem.

Zobrazit celý článek »

Valná hromada 2018

3 komentáře

Tento příspěvek je viditelný pouze po přihlášení, nebo z připojení UNHfree.net

Když nadšení přetrvá

Žádné komentáře

Před „pouhými“ 15 lety to bylo docela běžné. K Internetu se většina z nás připojovala vytáčeným připojením přes pevnou telefonní linku s modemem a každý měsíc jsme pak jen napjatě čekali jaké
bude vyúčtování „prointernetovaných“ minut od tehdejšího SPT Telecom.

Zobrazit celý článek »

SledovaniTV: Velikonoční Newsletter

Žádné komentáře

Tento příspěvek je viditelný pouze po přihlášení, nebo z připojení UNHfree.net

Změny v síti

2 komentáře

Tento příspěvek je viditelný pouze po přihlášení, nebo z připojení UNHfree.net

Zavádíme mapování portů (Port Mapping)

Žádné komentáře

Tento příspěvek je viditelný pouze po přihlášení, nebo z připojení UNHfree.net

Nová distribuce na routerech

1 Komentář

V posledních několika dnech nasazujeme na všechny naše routery novou distribuci (novou verzi operačního systému), která odstraňuje některé problémy se stabilitou našich přípojných bodu. Upgrade probíha v nočních hodinách, takže by neměl výrazně ovlivnit připojené členy. Bohužel se může v některých případech stát, že se upgrade nezdaří a router zkolabuje. Takovou situaci pak řeší naši technici hned ráno osobní návštěvou daného bodu. Děkujeme za pochopení.

Zvyšujeme rychlost – 88Mb/s !

5 komentářů

S platností od 10.4.2014 byla všem členům připojeným prostřednitvím kabelových rozvodů zvýšena rychlost připojení až na 88Mb/s.  Členům připojeným bezdrátovými přípojkami v pásmu 5Ghz je rychlost postupně navyšována na 18-28Mb/s. Konečná rychlost připojení již závisí pouze na prvcích ( router, PC, Tablet… ), které tvoří Vaši domácí síť.

Nový vzhled webu z vnější sítě

Žádné komentáře

Spustili jsme novou verzi webové prezentace, která má usnadnit orientaci v našich službách potencionálním zájemcům o členství. Tento web se zobrazuje pouze při přístupu na naše stránky mimo síť UNHfree.net, tedy při přístupu z „vnějšího Internetu“. Již připojeným členům se tedy zobrazuje původní web sdružení. V souvislosti s touto změnou muselo dojít i k menší úpravě umístění původního webu, takže je možné, že některé odkazy nebudou z důvodu přesunu funkční. Pokud na takový odkaz či jakýkoli jiný problém narazíte, neváhejte nás o tom informovat na podpora@unhfree.net. Děkujeme

Kde se lze připojit rychlejším (802.11n) bezdrátem?

Žádné komentáře

Tento příspěvek je viditelný pouze po přihlášení, nebo z připojení UNHfree.net

Stav připojení v Chýni

Žádné komentáře

Tento příspěvek je viditelný pouze po přihlášení, nebo z připojení UNHfree.net

Hlasujte pro RadarEU na Křišťálové Lupě!

1 Komentář

Jeden z našich členů vytvořil šikovný a velmi oblíbený web pro prohlížení radarových dat nad Evropou. Projekt nese název RadarEU a najdete ho na stránce www.radareu.cz. Ve stručnosti zde najdete pohyb mraků za určitý časový úsek, předpovědi nebezpečných jevů a další zajímavé informace. Projekt byl nominován do Křišťálové Lupy v kategorii Nástroje a služby. UNHfree.net tento projekt podporuje a úzce spolupracuje s autorem na dalším vývoji. Neváhejte tedy a hlasujte pro RadarEU zde http://kristalova.lupa.cz/hlasovani/?setSubjects=484!